+38 (044) 252 - 71 - 75 +38 (044) 252 - 74 - 83 .

Проект ЄС програма ТЕМПУС «Екологічна освіта в Білорусії, Росії, Україні» (ЕкоБРУ) (2013-2016 рр.)

DSC 0148 001

З 2013 року Інститут бере участь у проекті ТЕМПУС «Екологічна освіта в Білорусі, Росії й Україні». Метою проекту є розроблення навчальних програм з екологічної освіти в системі безперервної освіти вчителів та викладачів у контексті багаторівневої системи освіти в Білорусі, Росії й Україні; тестування, впровадження, визнання на офіційному рівні і наступне використання дистанційних навчальних курсів з екології в контексті багаторівневої системи освіти в Білорусі, Росії й Україні; модернізація існуючих навчальних програм в контексті екологічної освіти і захисту навколишнього середовища.

Основне завдання Проекту полягає у проведенні аналізу існуючих навчальних планів у сфері загальної та професійної освіти й виявленні слабких сторін та недоліків. Проектом передбачається визначення практико-орієнтованих цілей та відповідних їм педагогічних технологій і подальше створення загальної концепції екологічно орієнтованих програм підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів для вчителів загальноосвітніх та професійно орієнтованих навчальних закладів. Проект сприяє реалізації принципів практико-орієнтованої екологічної компетентності в галузі шкільного та професійно орієнтованого навчання та інтеграції навчальних цілей екологічно орієнтованого змісту в сферу багаторівневої системи освіти в Білорусі, Росії та Україні, тим самим підтримуючи заходи із захисту навколишнього середовища в країнах-партнерах.

Загалом, Проект ТЕМПУС сприяє розвитку системи безперервної освіти для цільових груп викладачів у сфері професійної освіти та вчителів загальноосвітніх шкіл в Білорусі, Росії й Україні. Для досягнення цілей проекту, до складу консорціуму включені партнери, що володіють різними компетенціями. Серед них заклади освіти в країнах-партнерах (РІПО та РІВШ в Білорусі; НІРО в Росії та НАПН в Україні), що мають вплив у сфері освіти і підвищення кваліфікації.

В рамках проекту для реалізації його цілей було проведено анкетування, в якому взяли участь 324 навчальних заклади та отримано 1768 анкет. На основі узагальнення даних командою було розроблено пілотні програми трьох дистанційних курсів підвищення кваліфікації викладачів ПТНЗ.

Основними результатами діяльності Інституту ПТО НАПН України в рамках Проекту є підготовка навчальних програм дистанційних курсів «Культура екологічної безпекипрофесійної діяльності у будівельній галузі», «Енергоефективна компетентність педагогічних працівників ПТНЗ будівельного профілю», «Екоорієнтовані педагогічні технології розвитку культури безпеки професійної діяльності майбутніх будівельників». Головною метою таких дистанційних курсів є підвищення екологічної компетентності викладачів ПТНЗ України. Для досягнення запланованого результату передбачено розробити навчально-методичні матеріали дистанційних курсів та провести їхнє тестування, реалізувати курси, вдосконалити та доопрацювати їх за потреби.

Проект у соціальній мережі Facebook.