Понеділок, 15 квітня 2019 17:22

Золота медаль за наукову розробку

• розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту
  • Друк
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

12 квітня у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбулося урочисте відкриття ХХХІІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – 2019» та виставки закордонних освітніх установ «Education abroad», зініційована Товариством «Знання» України, за підтримки та активної участі Національної академії педагогічних наук України та Міністерства освіти і науки України.

У вітальному слові президент Національної академії педагогічних наук України, президент Товариства «Знання» України Василь Кремень відзначив, що міжнародна виставка досягнень закладів вищої освіти, наукових інституцій, громадських організацій, іноземних партнерів і закладів засвідчує позитивні трансформації реформування освіти, конкретизовані якісними показниками суттєвих освітніх перетворень, свідомим прагненням до обміну інноваційним досвідом, устремлінням досягти зразків світового рівня. Голова правління Товариства «Знання» України Василь Кушерець вітання учасників виставки пов’язав із святкуванням Всесвітнього дня авіації і космонавтики й наголосив, що студентська молодь поступово усвідомлює зміст крилатого вислову «освіта й знання – насамперед». Тому-то, актуальним суспільним завданням має бути «модернізація змісту освіти, удосконалення освітніх програм з метою допомогти учню й студенту в їхній культурній, професійній самоіндефікації». Заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Казимир Левківський зауважив, що мета проведення виставки – це залучення суспільного інтересу до освіти, пропаганда досягнень України в цій сфері, формування єдиного українського освітнього простору; проведення семінарів і круглих столів з питань подальшого розвитку системи освіти, міжнародного співробітництва; інформування молоді про можливості отримання професійної освіти в Україні та за кордоном. Наприкінці вітального слова він побажав присутнім на заході успішного діалогу та перспективної взаємодії в опануванні освітніх досягнень,

Цьогоріч у виставці взяли участь близько 200 провідних закладів освіти та наукових установ України, Німеччини (Deutscher Akademischer Austauschdienst e.V. (DAAD), Goethe-Institute, Hochschule Heilbronn Fakultät International Business, K&K Industriebau und Personalbetreuungs GmbH, University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt) Чехії, Польщі, Греції (The University of Sheffield International Faculty City College), Кіпру (Ministry of Education and Culture, University of Nicosia), Латвії, Литви (Mykolas Romeris University), Румунії, Словаччини, Іспанії, Угорщини, Китаю та інших країн світу. З-поміж українських закладів учасниками виставки були: Національна академія педагогічних наук України, Національний університет імені М. П. Драгоманова, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський університет імені Бориса Грінченка, Національна академія внутрішніх справ, Національний фармацевтичний університет, Національний авіаційний університет, Київський національний університет будівництва та архітектури, Національний університет харчових технологій, Глухівський національний університет імені Олександра Довженка та ін. Окремими павільйонами були представлені заклади освіти Німеччини (5 закладів освіти), Польщі (54 заклади освіти), Чехії (17 закладів освіти).

Під час нагородження Інститут професійно-технічної освіти НАПН України (директор: В. О. Радкевич, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України) було відзначено золотою медаллю за наукову розробку «Психолого-педагогічні тренінги у системі консультування з професійної кар’єри учнів професійно-технічних навчальних закладів» (автори: Алєксєєва С. В., Гриценок І. А., Закатнов Д. О., Кузьмінська Л. В., Орлов В. Ф.) за тематичною номінацією «Інноваційний розвиток освіти та сучасні педагогічні технології та удостоєно відповідним дипломом.

Експозиційні матеріали широко презентували наукові та освітні здобутки представників вітчизняних і зарубіжних закладів освіти, спонукаючи відвідувачів до продуктивного діалогу з метою ознайомлення з підготовчими й освітніми програмами, рівнем вимог до сертифікатів ЗНО з навчальних предметів, кар’єрними перспективами після отримання диплому тощо.

Упродовж 12-13 квітня під час роботи ХХХІІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – 2019» та виставки закордонних освітніх установ «Education abroad» присутні мали змогу отримати безпосередньо від представників закладів освіти детальну інформацію про можливості освіти в Україні та за кордоном. Окрім індивідуальних консультацій і особистих зустрічей, широкою була програма заходів, зокрема тематичних семінарів та презентацій. Найбільший інтерес у відвідувачів викликали науково-практичний семінар «Проектування електронних освітніх ресурсів та підручників нового покоління» (організатор: Науково-методичний центр «Агроосвіта»), майстер-класи «Компетентнісний підхід у підготовці майбутніх вчителів засобами традиційного декоративно-прикладного мистецтва», «Пасхальний сувенір» (організатор: Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди), «Квіткові фантазії з паперу», «Паперова флористика» та ін.

Прочитано 37 разів