І Всеукраїнська веб-конференція «Теорія і практика дистанційного навчання у професійній освіті»

DSC0107928 лютого 2017 року в Інституті професійно-технічної освіти НАПН України відбулася І Всеукраїнська веб-конференція «Теорія і практика дистанційного навчання у професійній освіті», яка проходила на базі системи дистанційного навчання ІПТО НАПН України (e-learning.org.ua).

У заході взяли участь понад 250 керівників, педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників з майже 120 професійно-технічних і вищих навчальних закладів, навчально (науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти, наукових установ та інших організацій зі всіх областей України.

participants2

Найбільше учасників було з Дніпропетровської області (22%, 54 особи), м. Києва (18%, 44 особи) та Сумської області (9%, 22 особи). Детальний перелік установ, організацій, закладів, що взяли участь у конференції, представлений на сторінці конференції у розділі «Учасники».

Всеукраїнську конференцію з проблем дистанційного професійного навчання відкрила учений секретар ІПТО НАПН України, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник Лариса Петренко.

На конференції обговорювалися особливості науково-методичного супроводу, нормативно-правового і організаційного забезпечення дистанційного навчання в професійній освіті, проектування дистанційних курсів тощо. Зокрема, провідний науковий співробітник лабораторії дистанційного професійного навчання ІПТО НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Василь Ягупов окреслив методологічні проблеми дистанційної освіти, а завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник Світлана Литвинова висвітлила специфіку використання хмарних сервісів для організації дистанційного навчання учнів ПТНЗ. Юрій Дрейс, завідувач кафедри дистанційного навчання Національного авіаційного університету, член НМК 15/302 «Дистанційне навчання» МОН України, кандидат технічних наук, доцент зупинився на проблемах удосконалення нормативно-правового забезпечення дистанційного навчання, яке потребує значного оновлення і конкретизації.

Технічний напрям на пленарному засіданні конференції представили Володимир Кухаренко, професор кафедри технічної кріофізики, науковий керівник Проблемної лабораторії дистанційного навчання НТУ «Харківський політехнічний інститут», кандидат технічних наук, доцент, який розкрив особливості змішаного навчання в LMS Moodle, розповів про досвід Харківського політехнічного інституту з організації цього виду навчання; Юрій Богачков, директор Інституту наступної освіти НМК «Інститут післядипломної освіти» НТУ України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, який висвітлив досвід проведення профорієнтаційного дистанційного курсу в середовищі Google Suite.

Завідувач лабораторії дистанційного професійного навчання ІПТО НАПН України, кандидат педагогічних наук Олександр Базелюк окреслив особливості організації дистанційного навчання у ПТНЗ, а науковий співробітник лабораторії, кандидат педагогічних наук Світлана Кравець – розвитку готовності педагогів професійно-технічних навчальних закладів до впровадження дистанційного навчання кваліфікованих робітників.

Практичну складову заходу представили методисти, викладачі і майстри виробничого навчання Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області (Олена Гришаєва), ДНЗ «Тернопільське вище професійне училище технологій та дизайну» (Надія Бондзюх), ДНЗ «Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі» (Світлана Мордовець і Володимир Маслов), ДПТНЗ «Софіївський професійний ліцей» (Ліна Олійник), ДПТНЗ «Апостолівський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів» (Євген Нероденко), Криворізького професійного будівельного ліцею (Олена Рева) та ін.

Особливої актуальності в умовах сьогодення набув виступ викладачів ДНЗ «Артемівський професійний аграрний ліцей» Андрія Цимбала і Олексія Кругового щодо досвіду їх закладу з впровадження дистанційного навчання з метою роботи з учнями на окупованих територіях.

Формат заходу дозволив організувати жвавий науковий дискус. Учасники конференції активно використовували можливість поставити запитання провідним фахівцям з дистанційної освіти та отримати відповідь «з перших уст», проявляючи високу культуру ведення наукової дискусії.

За підсумками будуть підготовлені та розміщені на офіційній сторінці конференції: збірник матеріалів, рекомендації конференції, а також відео версія наукового заходу.

Звичайно, проблеми впровадження дистанційного навчання у сферу професійної освіти залишаються гострими, але, як вода точить камінь, так і вмотивована, рішуча науково-педагогічна спільнота здатна своїм ентузіазмом і енергією подолати будь-які труднощі, ще одним кроком у цьому напрямі було проведення І Всеукраїнської веб-конференції «Теорія і практика дистанційного навчання у професійній освіті».

Дякуємо всім за плідну і результативну роботу!

Дякуємо також за активну участь у конкурсі «Краще фото»! Переможцем конкурсу визнано фото колективу ДНЗ «Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі»!

#ivetua, #ldpn, #elearning, #conference2017

DSC01081

DSC01088

DSC01094

DSC01098

DSC01108

© 2019 Інститут професійно-технічної освіти НАПН України. Всі права захищені.

Please publish modules in offcanvas position.