Плідна співпраця Державного навчального закладу «Дніпрорудненський професійний ліцей» та Інституту професійно-технічної освіти НАПН України

14-15 грудня 2017 року на базі Державного навчального закладу «Дніпрорудненський професійний ліцей» відбувся обласний науково-практичний семінар «Управління проектною діяльністю професійного закладу освіти на засадах компетентнісного підходу». Робота семінару тривала два дні. У його роботі взяли участь понад 80 осіб: педагогічний колектив Державного навчального закладу «Дніпрорудненський професійний ліцей», Паржницький Олександр Вікторович, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області, Петерик Світлана Миколаївна, заступник директора НМЦ ПТО у Запорізькій області, Нідерман Наталя Костянтинівна, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, Кулалаєва Наталя Валеріївна, завідувач лабораторії технологій професійного навчання Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, кандидат хімічних наук, доцент, директори, їх заступники та методисти закладів професійної освіти Запорізької області.

Розпочали перше засідання і звернулися до колег зі словами привітання Паржницький Олександр Вікторович, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області та директор Державного навчального закладу «Дніпрорудненський професійний ліцей» Осипенко Сергій Миколайович. Він також провів екскурсію по навчальному закладу. Присутні оглянули та ознайомилися з роботою навчальних кабінетів, виробничих майстерень та лабораторій.

На початку заходу учасникам семінару було представлено захист учнівського проекту «Я знаю свої права», що підготували учні групи № 2, І курсу, які здобувають професію «Машиніст електровозу, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування» в супроводі викладача правознавства, заступника директора з виховної роботи Бараковських Марини Григорівни. Майбутні кваліфіковані робітники з цікавістю досліджували проблеми означеної тематики: ставили питання, їх вирішували, аргументували та відстоювали власні думки, дискутували та співпрацювали в командах.

У ході подальшої дискусії над теоретичними та практичними аспектами проектного навчання директор ліцею Осипенко Сергій Миколайович в інтерактивній формі презентував питання формування самоосвітніх здатностей майбутніх кваліфікованих робітників засобами технології навчального проектування. Він також підкреслив, що багаторічна робота з проектної діяльності, котра проводиться в ліцеї є системною та продуктивною.

Питання концептуальних засад розроблення проектних технологій для професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників розглянула Кулалаєва Наталя Валеріївна, завідувач лабораторії технологій професійного навчання Інституту ПТО НАПН України, кандидат хімічних наук, доцент.

На завершальному етапі першого дня науково-практичного семінару учасникам був презентований проект з предмета «Охорона праці» «Радимо, попереджуємо, застерігаємо», що реалізували учні групи № 17, І курсу, які здобувають професію «Електрогазозварник; контролер зварювальних робіт» в супроводі викладача спецдисциплін Баранової Інни Сергіївни. Мета проекту викликала інтерес учнів до вивчення правил електробезпеки, формування свідомого дотримання правил безпеки. Вони дізналися про особливості безпечного користування електрикою у побуті та на виробництві.

Другий день роботи науково-практичного семінару розпочався конкурсом талантів серед учнів ліцею «Ліцейний зорепад». Учні із задоволенням танцювали та співали улюблених пісень.

Далі педагогічні працівники ліцею ознайомили присутніх з власним досвідом проектної діяльності. З доповідями виступили Вертелецька Вікторія Миколаївна, викладач історії; Василенко Жанна Олександрівна, викладач спецдисципліни; Торохтій Ольга Сергіївна, майстер виробничого навчання. Педагоги наголосили на тому, що проектне навчання дає можливість формувати як професійну компетентність, так і творчі здатності учнівської молоді.

У рамках науково-практичного семінару 15 грудня Кулалаєва Наталя Валеріївна провела тренінг з педагогічним колективом ліцею «Мотивація учнів закладів професійної освіти до проектної діяльності». Під час тренінгу було обговорено низку актуальних психолого-педагогічних питань, відбувся обмін думками між педагогами – однодумцями. Кожен учасник тренінгу отримав сертифікат і набув нового досвіду педагогічної життєтворчості.

Присутні щиро подякували адміністрації та педагогічному колективу Державного навчального закладу «Дніпрорудненський професійний ліцей» за високий рівень організації науково-практичного семінару.

#лабораторія технологій професійного навчання, проектні технологій, професійна підготовка, майбутні кваліфіковані робітники, заклади професійної освіти, Дніпрорудненський професійний ліцей, ІПТО НАПН України

20171215 110218

20171214 123443