Експериментальні майданчики на звітній конференції Інституту професійно-технічної освіти НАПН України

Директор Інституту професійно-технічної освіти Валентина Олександрівна Радкевич, аналізуючи науково-експериментальну співпрацю Інституту з закладами професійної (професійно-технічної) освіти, наголошувала на взаємовигідних партнерських стосунках, які потрібно зміцнювати й розвивати для підвищення ефективності процесу модернізації вітчизняної професійної та фахової передвищої освіти.

Досвід спільної діяльності Інституту з його експериментальними базами довів, що експерименти всеукраїнського рівня: згуртовують колектив, підвищують науково-методичний рівень педагогів, сприяють зростанню їх авторитету в учнівському колективі, на якісно новий рівень виводять реформування всієї системи професійної та фахової передвищої освіти.

Саме цим і пояснюється зростання інтересу закладів професійної (професійно-технічної) освіти до здійснення експериментальної діяльності. У 2017 році збільшилася кількість експериментальних майданчиків всеукраїнського рівня. Під науковим керівництвом учених Інституту проводилося 13 експериментів у різних регіонах України, у т.ч. 8 – всеукраїнського рівня. Загалом у 2013-2017 рр. було завершено 14 всеукраїнських експериментів у Волинській, Запорізькій, Київській, Одеській, Сумській, Хмельницькій, Херсонській областях.

У 2017 р. з проханням про наукове керівництво для проведення експериментів всеукраїнського рівня до Інституту звернулися ще 4 заклади професійної (професійно-технічної) освіти, а саме: ВПУ № 11 м. Хмельницького (директор В. М. Селізар), Золотівський професійний ліцей Луганської області (директор Т. Р. Кіященко), Білоцерківський професійний ліцей Київської області (В. М. Шпак) та ДНЗ «Шосткинський центр ПТО» Сумської області (Т. Ф. Лазарєва).

Науково-практичні масові заходи, зініційовані ІПТО НАПН України, завжди відкриті для соціальних партнерів, у тому числі і для закладів, на базі яких здійснюється експериментальна діяльність. Для них ‒ це форма як наукового, так і живого неформального спілкування, що дозволяє показати себе, продемонструвати свої здобутки, познайомитися з досягненнями інших освітніх закладів, наукових установ, громадських організацій та об’єднань, збільшити коло наукових знайомств, зміцнити науково-організаційні й особистісні контакти між активними учасниками процесу реформування вітчизняної системи професійної та фахової передвищої освіти.

Інститут професійно-технічної освіти НАПН України висловлює щиру вдячність усім своїм партнерам за допомогу, підтримку та непересічний інтерес до результатів науково-експериментальної та освітньої діяльності.

shostcentr

romptu