ТРЕНІНГ «ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ «ВЕБ-КВЕСТ» У ПІДГОТОВЦІ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ»

24 травня 2018 року на базі Навчально-наукового центру професійно-технічної освіти НАПН України співробітники Інституту професійно-технічної освіти НАПН України провели тренінг «Використання технології «Веб-квест» у підготовці кваліфікованих робітників».

Тренінг було проведено для педагогічних працівників закладу в рамках експерименту Всеукраїнського рівня «Технологія проектного навчання у професійній підготовці кваліфікованих робітників автотранспортної галузі». Тренерами виступили: доктор педагогічних наук, професор, заступник директора з наукової роботи ІПТО НАПН України Ганна Романова, кандидат хімічних наук, доцент, завідувач лабораторії технологій професійного навчання ІПТО НАПН України Наталя Кулалаєва, науковий співробітник лабораторії технологій професійного навчання ІПТО НАПН України Леонід Романов, аспірант ІПТО НАПН України Ганна Ткачук.

Ганна Романова передала привітання учасникам від директора Інституту ПТО НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України Валентини Радкевич і розповіла про хід експерименту. Під час заходу викладач хімії і біології ННЦ ПТО НАПН України Тамара Грицай отримала авторський примірник збірника екологічних проектів та сертифікат про проходження на базі Інституту ПТО НАПН України дистанційного курсу «Еко-орієнтовані педагогічні технології». Наталя Кулалаєва ознайомила присутніх зі здобутками лабораторії технологій професійного навчання Інституту ПТО НАПН України з теми «Методичні засади розроблення проектних технологій для професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників». Леонід Романов і Ганна Ткачук продемонстрували можливості електронних систем інтерактивного голосування (plickers) у якості елементів зворотного зв’язку у навчанні, онлайнових дошок у проектній діяльності, сервісом для створення інтерактивних ігор (kahoot) тощо.

У ході «Мозкового штурму» учасники обговорили питання «Як перетворити звичайний проект на веб-квест?» та надали велику кількість пропозицій під час обміну власним досвідом. Ними було також здійснено імітаційне ігрове моделювання веб-квесту «Безпека автомобіля».

У рамках тренінгу педагогічні працівники ННЦ ПТО НАПН України представили виставку методичних розробок проектів, реалізованих упродовж експериментальної роботи. За результатами обговорень було визначено короткострокові плани та подальші перспективи експерименту Всеукраїнського рівня.

#професійна освіта, #ivetua, #ltpn, #nnc.kiev.ua, #проектне навчання

IMG 20180524 143124