20-22 вересня 2018 р. у Вищій технічній школі м. Катовіце відбулася Міжнародна наукова конференція «Інформаційні та інноваційні технології у ХХІ ст.», яка об’єднала близько 50 учасників з п’яти країн, а саме з Німеччини, Литви, України, Болгарії та Іспанії. Конференція була організована спільно з Бердянським державним педагогічним університетом, Донбаським державним педагогічним університом, Київським національним торговельно-економічним університетом, Інститутом бізнесу та інноваційних технологій НУ «Львівська політехніка», Центральноукраїнським державним педагогічним університетом ім. В. Винниченка, а також НТУУ «КПІ» ім. І. Сікорського. Це вже восьма Конференція у стінах Вищої технічної школи м. Катовіце, до участі в якій були запрошені фахівці з проблем вищої освіти, зокрема її ІКТ забезпечення. У заході взяв участь молодший науковий співробітник лабораторії електронних навчальних ресурсів Інституту професійно-технічної освіти НАПН України – Владислав Белан, який виступив з доповіддю на тему: «Europejska strategia w dziedzinie informatyzacji edukacji: przejście do otwartej edukacji» («Європейська стратегія у сфері інформатизації освіти: перехід до відкритої освіти»).

З вітальним словом виступили ректор Вищої технічної школи м. Катовіце професор Анджей Гжибовскі й декан Факультету будівництва, архітектури та прикладного мистецтва доктор наук Алєксандр Остенда. Президент міста Катовіце Марчін Крупа у своєму вступному слові назвав захід цінною ініціативою, що сприяє обміну досвідом, поглиблює знання учасників про системи освіти сусідніх країн, сприяє налагодженню тісних особистих та наукових контактів, зміцнює міжнародну співпрацю.

Під час Міжнародної конференції відбулися три пленарні сесії, в ході яких учасники мали змогу виступити з доповідями, або взяти участь у дискусіях. Доповіді були опубліковані у спільній рецензованій монографії «Інформаційні та інноваційні технології у ХХІ ст.».