Семінар-тренінг «МОТИВАЦІЯ СУБ’ЄКТІВ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ДО ПРОЕКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»

15 листопада 2018 року на базі Кам’янського професійного ліцею відбувся семінар-тренінг «Мотивація суб’єктів навчального процесу до проектної діяльності» у якому взяла участь завідувач лабораторії технологій професійного навчання Інституту ПТО НАПН України, кандидат хімічних наук, доцент Кулалаєва Наталя Валеріївна. Захід був реалізований у рамках експерименту Всеукраїнського рівня «Формування енергоефективної компетентності майбутніх кваліфікованих робітників будівельного профілю на основі технології проектного навчання» та відповідно до плану заходів Національної академії педагогічних наук України на 2017-2029 рр. із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

Під час семінару-тренінгу обговорювалися питання: сутність мотивації учнів до навчання як невід’ємної складової проектної діяльності; формування прагнення у педагогів застосовувати методи мотивації та стимулювання учнів до проектного навчання; створення мотиваційного поля для впровадження проектного навчання в закладі освіти.

Заступник директора з навчально-виробничої роботи Кам’янського професійного ліцею Чаусова Галина Анатоліївна привітала присутніх та побажала їм плідної і результативної праці. Завідувач лабораторії технологій професійного навчання Інституту ПТО НАПН України Кулалаєва Наталя Валеріївна передала привітання всім учасникам заходу від директора Інституту ПТО НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України Валентини Олександрівни Радкевич.

У теоретичному блоці семінару Кулалаєва Н. В. презентувала наукову продукцію Інституту ПТО НАПН України, що вийшла друком протягом 2018 року та ознайомила присутніх з науковими напрацюваннями лабораторії технологій професійного навчання Інституту з теми «Методичні засади розроблення проектних технологій для професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників аграрної, будівельної та автотранспортної галузей». Методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області Ващенко Алла Павлівна розповіла про практичний досвід застосування технології проектного навчання для формування в учнів ЗП(ПТ)О Дніпропетровської області енергоефективної компетентності.

Під час практичного блоку педагогічні працівники ЗП(ПТ)О, коледжів та загальноосвітніх шкіл Дніпропетровської області об’єдналися в підгрупи та взяли участь у тренінгах, які провели педагоги Кам’янського професійного ліцею (Бурчак Марина Володимирівна, Вдовкіна Ірина Олександрівна, Ілюшечкіна Олена Василівна, Кобос Олена Геннадіївна, Стьопіна Наталія Віталіївна, Шпеньков Олександр Сергійович, Шевчук Юлія Олександрівна). У ході тренінгів учасники досліджували інноваційні методики мотивування учнів до проектного навчання на кожному етапі цієї діяльності, створювали мотиваційні колажі та за допомогою психолога ліцею Шевчук Юлії Олександрівни вивчали можливості психологічного супроводу створення проектних команд.

У результаті такої плідної роботи всі учасники семінару-тренінгу здобули нові знання та вміння, про що засвідчили одержані ними сертифікати. Директор ліцею Школяр Віктор Павлович, а також тренери (Бурчак М. В., Вдовкіна І. О., Ілюшечкіна О. В., Кобос О. Г., Стьопіна Н. В., Шпеньков О. С., Шевчук Ю. О.) отримали почесні грамоти та подяки.

SAM 1616

SAM 1630