Професійна освіта за дуальною системою у Німеччині

З 25 листопада по 01 грудня 2018 р. відбулася робоча поїздка Goethe-Institut в Україні для експертів з України «Професійна освіта за дуальною системою у Німеччині».

У поїздці взяли участь представники Goethe-Institut в Україні (Єва Корб – референт відділу «Педагогічна кооперація з німецької мови» та Катерина Жуковська – асистент проекту «Іспити у школах» та відділу управління), викладачі німецької мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти (П(ПТ)О) та переможці конкурсу Goethe-Institut в Україні для здобувачів закладів (П(ПТ)О) «Моє резюме. Знято!», а саме: Маріанна Алтукова та Софія Осипчук (Екологічний коледж Львівського НАУ, м. Львів), Лариса Грицишин та Анатолій Морозовський (Технічний коледж ТНТУ ім. І. Пулюя, м. Тернопіль) й Світлана Замулінська та Дем’ян Берладин (Вище професійне училище №21, м. Івано-Франківськ).

Інститут професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України представили Валентина Радкевич (доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, директор) та Сніжана Леу (молодший науковий співробітник лабораторії зарубіжних систем), директорат професійної освіти Міністерства освіти і науки України – Ірина Шумік (кандидат наук з державного управління, генеральний директор), Федерацію роботодавців України – Анатолій Гармаш (експерт з питань корпоративної соціальної відповідальності, директор Департаменту розвитку трудового потенціалу та корпоративної соціальної відповідальності).

У ході роботи відбулися зустрічі з представниками Федерального інституту професійної освіти Німеччини та німецько-польської молодіжної спільноти й було відвідано усі передбачені програмою інституції, а саме: ABB центр професійної освіти (м. Берлін), Центр професійної освіти у сфері будівництва (м. Берлін), Центр професійної освіти (OSZ) землі Пріґнітц, BBZ Центр освітньої підготовки у сфері професійно-технічної освіти у ТОВ Прігнітц Огляд готелю Ölmühle (олійний млин) (м. Вітенберге), Міністерство праці, соціальних справ, охорони здоров'я, жінок та сім'ї землі Бранденбург (м. Потсдам), ABU – академія професійної підготовки та перепідготовки (м. Берлін), ТОВ готель «Гріппс» (м. Берлін), Європейська академія спорту землі Бранденбург (ESAB) (м. Потсдам), Міжнародна торгівельна палата у Потсдамі (IHK), Інститут підвищення кваліфікації у технічній сфері у Берліні (itw).

Учасники робочої поїздки працювали за дуальним принципом – розділені на дві групи для вивчення теоретичної та практичної складових дуальної освіти (представники зацікавлених сторін та закладів П(ПТ)О України, відповідно). Отже, під час робочих зустрічей було обговорено питання організації та реалізації дуальної освіти на різних рівнях (загальнодержавний, інституційний, навчального закладу та особи), механізми фінансового забезпечення, розроблення стандартів та освітніх програм, особливості та проблеми реалізації процесів дуальної освіти у навчальних закладах різного типу тощо та на надано можливість групі здобувачів П(ПТ)О ознайомитись з прийомами зварювання, випікання, робототехніки, 3-D друку та різними видами спортивних ігор.

За результатами роботи напрацьовано базу контактів та інформації, що сприятиме ефективній реалізації запланованих заходів та здійсненню науково-дослідної роботи в Інституті ПТО НАПН України у 2019-2022 рр.

Foto Button Clear