Інститут професійної освіти Національної академії педагогічних наук України

ЮВІЛЕЙНЕ ВІТАННЯ З НАГОДИ 20-РІЧЧЯ ІНСТИТУТУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

Szanowni Państwo, Drodzy Partnerzy i Przyjaciele!

W imieniu Akademii Śląskiej oraz własnym, składam najszczersze gratulacje całemu zespołowi Instytutu Edukacji Zawodowej Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy z okazji wyjątkowego jubileuszu – 20-lecia działalności. Przez te dwie dekady Instytut przeszedł imponującą drogę dynamicznego rozwoju, stając się wpływowym centrum naukowo-badawczym i przestrzenią, w której rodzą się innowacje pedagogiczne wyznaczające kierunki rozwoju edukacji zawodowej na Ukrainie oraz znajdujące uznanie w całym międzynarodowym środowisku akademickim.

Dla naszej Akademii szczególnie cenne jest to, że od 2022 roku łączą nas relacje oparte na autentycznym partnerstwie i wzajemnym zaufaniu. Choć nasza sformalizowana współpraca trwa stosunkowo krótko, zdążyła już nabrać głębokiej treści i stać się wzorem efektywnej współpracy międzynarodowej. Wspólna organizacja konferencji naukowych stworzyła żywą platformę wymiany doświadczeń, a nasze partnerstwo w sferze publikacji, oparte na szacunku do dorobku naukowego i zasad uczciwości akademickiej, przynosi wymierne owoce.

Sukces ten budują konkretni ludzie, których wiedzę i zaangażowanie niezwykle cenimy. Składamy wyrazy uznania dla Pani Dyrektor Instytutu, prof. Valentyny Radkevych, której wkład w nasze monografie zbiorowe jest nieoceniony. Dziękujemy Panu prof. Mykole Pryhodiiovi za profesjonalne recenzowanie naszych publikacji oraz Pani prof. Liudmyle Bazyl za jej aktywny udział w kształtowaniu polityki redakcyjnej czasopisma naukowego „Zeszyty Naukowe WST”. Cieszy nas również stała obecność prof. Valeriia Orlova, prof. Liudmyly Bazyl oraz dr. Denysa Zhezheruna w pracach nad zagadnieniami gospodarki cyfrowej. Fundamenty naszej współpracy umacnia także autorytet wybitnych uczonych, takich jak prof. Andrij Hurzhii, których doświadczenie nadaje naszym wspólnym projektom wyjątkową głębię merytoryczną.

Jestem przekonany, że nasze relacje mają ogromny potencjał dalszego wzrostu – od wspólnych badań, przez mobilność akademicką, aż po kreowanie nowoczesnej, europejskiej przestrzeni edukacyjnej. W tym uroczystym dniu życzę całemu Zespołowi Instytutu zdrowia, niesłabnącej energii do podejmowania nowych wyzwań oraz dalszego umacniania międzynarodowego prestiżu. Niech Państwa praca i idee wciąż owocują sukcesami, służąc rozwojowi społeczeństwa i nauki.

Z wyrazami szacunku i przyjaźni

Aleksander Ostenda